Baharatlar


Grid View:

Çörek Otu -100 gr.

7,02₺

 Şifalı bir baharat olan çörek otunu ,poğaçada, börekte, kurabiye  ve salatalarınızda kullanabilirsiniz...

Dağ kekiği-20gr.

7,02₺

Kaikias Dağ Kekiği Ege 'nin dağlarında, Ege'nin rüzgarı, yağmuru ile olgunlaşmış yoğun aromalı, hoş kokulu güzel bir lezzete sahiptir. Dağ kekiğimizi kahvaltılarınızda beyaz peynir üzerine serperek, mangalda yapacağınız bir parça et üzerinde, salatalarınızda, çorbalarınızda ya da sadece zeytinyağının üzerine serperek tüketebilirsiniz...

Fesleğen -38 gr.

7,02₺

Fesleğen Türkiye’de Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde sıkça yetiştirilmektedir. Kare kesitli, boydan boya kabarık çizgili ve yeşil renkli gövdesi, bitki tabanına inildikçe kırmızılaşır. Oval biçimli yaprakları kenarları dişli, sivri uçlu ve koyu yeşil renkli olur. Yaz sonunda açan çiçekleri beyaz, pembe ya da sarımsı beyaz renklidir. Küçük tohumları ko..

Kakule -12gr.

7,02₺

Zencefilgiller ailesine bağlı olan kakule bitkisi, Hindistan ve Güneydoğu Asya bölgesinde yetişir. Kakulenin yoğun aromatik kokusu ve hoş bir tadı vardır. Baharatın tüm aroması tohumlarında, bu nedenle gördüğünüz dış kabuğu değil sadece içindeki tohumlarını kullanmalısınız. Aromasını çok çabuk kaybettiği için tohum olarak almanız, hava almayan ..

Kimyon -80 gr.

7,02₺

Kimyon Türk mutfağının ve Ortadoğu mutfağının en önemli baharatlarındandır. Kimyon hafif anasonsu bir tada sahip keskin bir baharattır. Neredeyse her yemeğe kimyon kullanılır. Ancak kullanırken miktara dikkat etmek gerekir. Kimyon fazla kullanıldığında her tadı baskılar. Kimyon aynı zamanda birçok baharat karışımın içerisinde bulunan bir baharattır..

Köri-85 gr.

7,02₺

Hint mutfağından dünyaya dağılmıştır. Başta tavuk eti olmak üzere kırmızı et yemekleri, yumurta, balık, patates kızartması, fırınlanmış patates, balkabağı çorbası gibi pek çok farklı tada yakışır. Buharda pişmiş ya da sotelenmiş sebzelere biraz tereyağı ile karıştırılarak eklenebilir. Kuru baklagillerle hazırlanan yemeklerle ve pirinç pilavıyla..

Kuru Nane -30 gr.

7,02₺

Kakias kuru nane yazın yetişen nanelerin toplanması ve dallarından yaprak yaprak ayrıştırılarak güneşte kurutulmasıyla elde edilir. Salatalarımızın, çorbalarımızın vazgeçilmezi olan naneyi çay olarak tüketebiliriz. Lezzeti ve hoş rayihasıyla herkesin sevdiği nane genelde beyaz et ve kırmızı et yemeklerinde bolca kullanılır. Cipslerin yanınd..

Muskat 3 adet

7,02₺

Muskat, halk arasında küçük Hindistan cevizi olarak da anılan, tropik bir ağaç ve onunla aynı adı taşıyan meyvesidir.. Endonezya'nın yağmur ormanlarında yetişen ve küçük hindistan cevizi olarak bilinen muskat, keskin bir tada sahiptir.  Yemeklerinize rendeleyerek ekleyebilirsiniz.  Beşamel sos gibi birçok sos tarifinde, kremalı ..

Tomurcuk Gül- 25 gr.

7,02₺

Misafirlerinize ikram ettiğiniz türk kahvenizin yanındaki küçük bardak suyunuzun içine bir iki gül tomurcuğu atarak kullanabilirsiniz. Rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisi vardır. Kokusu gibi tadı da çok hoştur. Gül cildi besler ve güzelleştirir.  Beyaz çay ve siyah çayla karıştırılarak da içilebilir. K..

Top Kekik (Bilye Kekik) - 20 gr.

7,02₺

Kaikias Bilye Kekik Ege 'nin dağlarında ,Ege'nin rüzgarı ,yağmuru ile olgunlaşmış yoğun aromalı ,hoş kokulu güzel bir lezzete sahiptir. Bilye kekiğimizi kahvaltılarınızda beyaz peynir üzerine serperek ,mangalda yapacağınız bir parça et üzerinde,salatalarınızda ,çorbalarınızda ya da sadece zeytinyağının üzerine serperek tüketebilirsiniz...

Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)