Keçi Boynuzu Pekmezi-400gr

Keçi Boynuzu Pekmezi-400gr

30,24₺
Vergiler Hariç: 28,00₺

Ürün Açıklaması

Akdeniz iklimine has bir bitki olan keçiboynuzu ağacı ve onun aynı isimle anılan, keçiboynuzu meyvesi, doğanın binlerce yıldır insanoğluna sunduğu şifa kaynakları arasında yer alır. Keçiboynuzundan üretilen ürünler arasında en çok bilineni  keçiboynuzu  pekmezidir. Keçiboynuzu pekmezi büyük bir sabrın ürünüdür. Zira bir keçiboynuzu ağacı dikerseniz onun meyve vermesi için en az 15 yıl beklemeniz gerekir.

Keçi boynuzu pekmezi yaparken  toplanan keçiboynuzları ezilir,  ıslanması ve yumuşaması için ağzı kapalı bir şekilde suda bekletilir.Suda bekletilen keçiboynuzları, elekten  geçirilerek suyu çıkarılır. Düşük ateşte kıvama gelene kadar kaynatılır.

Keçi boynuzu pekmezini tahinle karıştırarak tükete bileceğiniz gibi ,Rafine şeker yerine kullanabileceğiniz  iyi bir tatlandırıcıdır.Kurabiyelerinizde ,pastalarınızda yada fındık fıstık ezmesi hazırlarken şeker yerine kullanabilirsiniz.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

“www.gemicidukkan.com” adresinden sipariş verdiğinizde siparişinizi almak için geçen toplam süre aşağıda gösterilmiştir:


    

Toplam teslimat süresi, siparişinizin verildiği zamandan size teslim edilene kadar hesaplanır. Toplam teslimat süresi, işlem süresi ve nakliye süresine bölünür.Siparişlerinizin gönderimi yurtiçi kargo ile gerçekleştirilmektedir. Alışverişlerinizde sabit kargo ücreti 11.00 TL  yansıtılmaktadır. 250tl üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği vardır.

GEMİCİ dükkan  sitesinde verilen tüm siparişler 4 iş günü içerisinde yurtiçi kargoya teslim edilerek en kısa zamanda sizlere ulaştırılmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı gönderim ücreti aynı olup kampanyalara göre sabit TL cinsinden ödeme sayfasında yer almaktadır. GEMİCİ dükkan farklı zamanlarda kargo kampanya yapma hakkını saklı tutar. 

 

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede sağlamak dikkat edilen temel noktalardandır. Bu nedenle bu bilgiler hiçbir şekilde GEMİCİ dükkan  sunucularında tutulmamakta ve ödemeye yönelik tüm işlemlerin GEMİCİ dükkan  ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. GEMİCİ dükkan  sitesindeki kredi kartı ödemeleri Ziraat bankası  sistemi üzerinden gerçekleşmekte ve kredi kartı ile ödeme sayfalarının tasarımı, bakımı ve güvenliği Ziraat bankası  tarafından sağlanmaktadır.