Kimyon -80 gr.

Ürün Açıklaması

Kimyon Türk mutfağının ve Ortadoğu mutfağının en önemli baharatlarındandır. Kimyon hafif anasonsu bir tada sahip keskin bir baharattır. Neredeyse her yemeğe kimyon kullanılır. Ancak kullanırken miktara dikkat etmek gerekir. Kimyon fazla kullanıldığında her tadı baskılar. Kimyon aynı zamanda birçok baharat karışımın içerisinde bulunan bir baharattır.

Kimyonu hem marine ederken hem de yemeği pişirirken kullanabilirsiniz. Kimyon hem kırmızı etle hem de beyaz etle oldukça iyi gider. Kimyon etli güveç yemeklerinde , av etinde, tandır gibi uzun pişirme işlemi gerektiren et yemeklerinde de kullanılır. Lahmacun, etli pide gibi yemeklere geleneksel Türk Mutfağı tadını veren bir baharattır.

Kimyon sadece et yemeklerinde değil sebze yemeklerinde de bolca kullanılır. Vejeteryan yemeklerinde yemeği lezzetlendiren bir baharattır.

Kimyon bakliyat ürünlerinin vazgeçilmez baharatıdır. Bakliyat yemeklerine sadece lezzet vermekle kalmaz aynı zamanda gaz oluşumunu da engeller. Bu nedenle nohut, fasulye, mercimek gibi bakliyat ürünlerinde kesinlikle kullanılması gerekir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

“www.gemicidukkan.com” adresinden sipariş verdiğinizde siparişinizi almak için geçen toplam süre aşağıda gösterilmiştir:


    

Toplam teslimat süresi, siparişinizin verildiği zamandan size teslim edilene kadar hesaplanır. Toplam teslimat süresi, işlem süresi ve nakliye süresine bölünür.Siparişlerinizin gönderimi yurtiçi kargo ile gerçekleştirilmektedir. Alışverişlerinizde sabit kargo ücreti 11.00 TL  yansıtılmaktadır. 250tl üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği vardır.

GEMİCİ dükkan  sitesinde verilen tüm siparişler 4 iş günü içerisinde yurtiçi kargoya teslim edilerek en kısa zamanda sizlere ulaştırılmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı gönderim ücreti aynı olup kampanyalara göre sabit TL cinsinden ödeme sayfasında yer almaktadır. GEMİCİ dükkan farklı zamanlarda kargo kampanya yapma hakkını saklı tutar. 

 

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede sağlamak dikkat edilen temel noktalardandır. Bu nedenle bu bilgiler hiçbir şekilde GEMİCİ dükkan  sunucularında tutulmamakta ve ödemeye yönelik tüm işlemlerin GEMİCİ dükkan  ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. GEMİCİ dükkan  sitesindeki kredi kartı ödemeleri Ziraat bankası  sistemi üzerinden gerçekleşmekte ve kredi kartı ile ödeme sayfalarının tasarımı, bakımı ve güvenliği Ziraat bankası  tarafından sağlanmaktadır.